Imatrikulace 2018

Rok s rokem se sešel, a tak poděbradské divadlo Na Kovárně 19. 10. 2018 opět přivítalo slavnostní imatrikulací nové studenty ÚJOP UK Poděbrady.

Po úvodním přivítání, hymně a proslovu učitelů zahraniční studenti předvedli tradiční peruánský tanec, zazpívali, zahráli na ukulele i zarecitovali.

Učitelé ÚJOP UK Poděbrady se jim představili a mohutný kulturní program složený ze hry na klavír, na housle a na kytaru, z tance a zpěvu vygradoval studentským slibem.

Silně emotivním okamžikem byla motivační řeč zambijského studenta Savioura, který promluvil ke studentům o tom, jak je čeština obtížný jazyk, jak by se neměli při prvních neúspěších vzdávat a že k cíli lze dojít nejen přímou snadnou cestou.

Paní ředitelka ÚJOP UK Poděbrady Ing. Daniela Vlková přednesla slavnostní projev a ocenila záslužný čin zahraničního studenta, který v náročné životní situaci pomohl starší ženě.

Slavnostní imatrikulace byla zakončena studentskou hymnou.

Autor textu: Mgr. Andrea Kostelecká

Foto: Mgr. Zuzana Beránková