Imatrikulace a v Poděbradech?

imatrikulace1

Samozřejmě! Zahraniční studenti ÚJOP UK Poděbrady se 14. 10. 2016 v důstojném prostředí Divadla Na Kovárně slavnostně zapsali do akademické obce UK, složili univerzitní slib v češtině, angličtině, ruštině a španělštině. Tímto oficiálním aktem ředitelka ÚJOP UK Poděbrady paní Ing. Daniela Vlková otevřela akademický rok 2016/2017. Při tomto slavnostním aktu se studentům představili i vyučující. Ovšem studenti se představovali netradičně. Někteří se dokonce snažili jen po několika týdnech výuky mluvit česky. Někteří předvedli tance, např. studenta z Mali všichni podezírali, že mu v těle chybí kosti, tak mistrovské bylo jeho taneční vystoupení! Recitace, zpěv i hra na klavír i kytaru utvářely příjemnou atmosféru. A když někomu něco třeba nevyšlo, povzbuzující potlesk zbavil vystupujícího rozpaků. Závěrečná píseň The show must go on spojila studenty mnoha národů. Počátky přátelství ještě umocnily společné fotografie studentů i učitelů. Páteční dopoledne se prostě vydařilo.

Text: Mgr. Andrea Kostelecká – vyučující ÚJOP UK Poděbrady

Foto: Ilya Rudomilov